Druk cyfrowy kędzierzyn koźle

Druk cyfrowy

Dzięki rozrostowi współczesnych technologii branża drukarska zaznaje prawdziwy renesans. Pozwalają one na uzyskanie w znacznym stopniu większej jakości wydruku aniżeli w przypadku tradycyjnie funkcjonujących drukarek czy też ploterów.
Druk cyfrowy zezwala również na zrealizowanie zleceń praktycznie „od ręki”. Jest to wykonalne dzięki skróceniu fazy przygotowania do druku. Artykuły do drukowania dostarczane są w postaci danych cyfrowych. Nie trzeba tworzyć formy drukowej ani robić druków próbnych – pierwsza odbitka, która zejdzie z maszyny jest już odbitką nakładową.
Najpopularniejszą metodą druku cyfrowego jest drukowanie elektrofotograficzne, czyli laserowe. Polega ona na przerobieniu danych wejściowych na „ramkę”, innymi słowy zestaw danych rastrowych zawierający informację o drukowanym obrazie. Następnie modulowana jest wiązka laserowa. Oświetla ona naładowany elektrostatycznie receptor pokryty materiałem światłoczułym. Później ekstra proszek barwiący (toner) przemieszany z ferromagnetykiem przybliżany jest do powierzchni receptora i przykleja się do niego w miejscach naświetlonych laserem. Finalnym etapem jest przeniesienie proszku barwiącego na zadrukowywaną nawierzchnię – najczęściej rozmaite warianty papieru.
Jedną z największych zalet druku cyfrowego jest duża jakość – dostrzegalna zarówno w przypadku prostego czarnego tekstu, jak i kolorowego druku.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

YOU MAY LIKE